Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Duyurular
Düzenli bir Sarangni için...

Bölüm Yetkilileri: Moderator
Yeni Konu Gönder   Bu konu kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Hades

Sarangni
Sarangni
Kayıt: 07.05.2011
İletiler: 9353
Konum: Bursa
Yaş: 21 İkizler
 İletiTarih: 02 Mayıs 2017, 21:39
1- Çeviri duyurusu veya herhangi bir paylaşım başlığı açma kuralımız aslında çok basit. Konu açma şablonumuz şöyle:

a. Dizi/Film Adı (Yıl) -Ülke kısaltması- Örnek: Chicago Typewriter (2017) -Skr-

b. Afiş

c. Sarangni etiketi (Nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek için şu konuyu inceleyebilirsiniz: http://sarangni.info/viewtopic.php?t=2593)

d. Konu açıklaması

e. Arzuya bağlı olarak fragman eklenebilir.

ÖRNEK:
http://sarangni.info/viewtopic.php?t=17799


Başlık açılırken film adı yazılıyor, parantez ya konulmuyor ya da yerine tire konuluyor; ülkesi unutuluyor veya tek tireyle yazılıyor... Mümkünse bu şekilde duyuru başlığı açmayalım. Her defasında düzeltmek zorunda kalıyoruz. Konu başlık ve içeriklerinin aynı düzenle açılması hepimizin gözüne elbette daha hoş görünür, biraz çabayla da olmayacak bir şey değil. Lütfen buna dikkat edelim.


2- İmzalar konusu var bir de.
Alıntı:
20- Üyelerimizin yararı gözetilerek imzalarda resim kullanıldığı takdirde resim boyutu en fazla 80 KB ve bu resmin yüksekliği en fazla 100, genişliği de en fazla 468 olması gerekmektedir. Eğer imza sadece yazıdan oluşuyorsa karakter boyutu en fazla 5, satır sayısı da en fazla 4 olacak biçimde sınırlandırılmalıdır. Buna uymayan imzalar yöneticilerce haber verilmeksizin değiştirilebilir veya silinebilir.

Devamlı uyarı yapıldığı halde hala bu kurala riayet etmeyen üyelerimiz var. O üyelerimiz lütfen imzalarını gerektiği şekilde yeniden düzenlesin.

3- Bir diğer konu forumda kullandığımız resimlerin boyutu.
Alıntı:
19- Internet bağlantısı yavaş olan kullanıcıların da forumu kullandıkları göz önüne alınıp iletilerde çok büyük boyutlu dosyalara ve resimlere yer verilmemesine özen gösterilmelidir. Bununla birlikte sayfa yapısını bozan veya yavaşlatan resim dosyaları yöneticilerce silinebilir ya da düzeltilebilir.

Elimizden geldiğince uygun ebatlarda resim kullanalım ki yüklenmesini beklemek zorunda kalmayalım. Örneğin afişlerde 640x480 pixel yeterli ve gayet uygun. Bunun üstüne çıkınca yüklenirken sorunlar yaşayabiliyoruz, ki hiç de gerekli değil.

4- Dizi altyazısı yüklerken, kaç bölüm olduğu mühim değil, muhakkak cd sayısı kısmına "Dizi" yazmamız gerekiyor. Sinema filmleri için ise cd sayısı yazılmalı.

5-
Alıntı:
Tavsiye ederimmmmmmm


Yukarıdaki sadece bir örnek. Hepimiz biliyoruz ki, o kadar "m" harfine hiç gerek yok.

Alıntı:
17- Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar ihtiva eden ileti veya başlıklar kaldırılabilir.


6- Altyazı yükleyen arkadaşlar! Lütfen yüklediğiniz/ çevirdiğiniz dizinin/filmin sürümünü doğru şekilde belirterek yükleme yapınız. Sürümünü bilmediği için GENEL seçeneğiyle altyazı yükleyen çok sayıda arkadaşımız var. Ama genel seçeneğini işaretlemek; altyazı, indirdiğimiz her sürüme uyacaktır anlamına geliyor ki farklı sürümleri mevcut ise uymayacaktır. Release grubu bilinmiyorsa o seçeneğe "Bilinmiyor" yazılmalı. Mümkünse çeviri yaptığımız videoyla ilgili en doğru sürüm ve fps bilgilerini vermeye özen gösterelim.
Altyazıyı indiren arkadaşlardan da bir ricamız var. Eğer indirdiğiniz altyazı açıklamada belirtilen sürüme ve/veya fps değerine uymuyorsa vakit kaybetmeden altyazıyı bizlere rapor edin.

7- Herhangi bir konu içinde verilen linkler
link
kodu ile verilmelidir.

8- Lütfen uygunsuz konu başlıkları, içerik veya hatalı yüklenmiş altyazılarla ilgili raporla tuşunu kullanmaktan çekinmeyin. Böylelikle gerekli düzeltmeler en kısa zamanda yapılabilir.

Daha düzenli bir Sarangni için lütfen elimizden geldiğince kurallara uyalım. wave


En son Hades tarafından 15 Mayıs 2017, 11:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 defa değiştirildi.


 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Bu konu kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Duyurular
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız