Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Dilek ve Şikayet Kutusu!

Bölüm Yetkilileri: Moderator, Hades
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 15 sayfa) [Bu başlıkta 293 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, ..., 13, 14, 15 Sonraki »
Yazar Mesaj
EunChae

Üye
İletiler: 1169
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 03:22
Evet, bu şekilde spoiler içermemeli. Yoksa yine çıkmaza girer iş Smile

« Janoomma » demiş ki:
Benim de bir şikayetim var ph34r
Madem filme yorum yapılıyor, mümkünse "Çok ağladım, sonu çok üzücüydü!" , "Filmde böyle böyle oldu da ben tahammül edemedim..." şeklinde değil de daha münasip yorumlar yapılsa ya da o tip yorumlar hiç onaylanmasa seviniriz. Kendi adıma söyleyeyim, okuyunca filmi izlemekten vazgeçiyorum vallahi. İzlemeyi düşünen diğer arkadaşlar için de pek hoş olmuyordur tahminimce.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mavi Tuna

Üye
İletiler: 4387
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 12:37
Spoiller içerikler hakkında haklısınız . Elimizden geldiğince dikkat etsekte gözden kaçanlar oluyor. Malesef bütün iletileri okuyama zamanımız yetmi yor bu da böyle sorunlara yol açıyor. Bu durumlarda sizler bu tarz iletileri o iletinin altındaki rapor tuşunu kullanarak raporlaya bilirsiniz bu şekilde bizlerde gözden kaçırmamış oluruz.

Sitede ki bir diğer eksiklikte raporlama yapılmaması. Raporlama ile ilgili başlıkta açtık ama bu konuda pek bir ilerme olmadı. Her iletin altında raporlama seçeneği var. Spoiller, kırık linkleri, sakıncalığı gördüğünüz iletileri raporlarsanız bizler daha hızlı müdahalede bulunuruz.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Soo Ae

Üye
İletiler: 23
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 14:17
Off off! Şu spoiler yüzünden bir forumu dağıtmıştık neredeyse hehey
Ayrıca tabi ki yöneticilerin her iletiyi okuma olanağı ve zorunlulukları yok. Zaten mesaj raporlamak da o kadar zor bir işlem değil. Bilinçli kullanıcı olmadıktan sonra zor ama...

T-Ara~ So Yeon & Qri

Janoomma

Admin
Admin
İletiler: 1734
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 14:55
Alıntı:
Spoiller içerikler hakkında haklısınız . Elimizden geldiğince dikkat etsekte gözden kaçanlar oluyor. Malesef bütün iletileri okuyama zamanımız yetmi yor bu da böyle sorunlara yol açıyor. Bu durumlarda sizler bu tarz iletileri o iletinin altındaki rapor tuşunu kullanarak raporlaya bilirsiniz bu şekilde bizlerde gözden kaçırmamış oluruz.

Ama sanırım film kartında yapılan yorumları raporlayamıyoruz. thinking Üstelik insan bundan kaçınsa da oradakileri ister istemez okuyor.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
dolce far niente

Üye
İletiler: 133
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 19:59
bende spoiler konusunda yapılan eleştirilere kesinlikle katılıyorum özellikle geçenlerde merakla beklediğim bir filmi izlemeden önce yorumları okuyayım dedim filmin sonunu fazla belli eden bir yorum bütün heyacanımı kaçırdı... Sad bunun yanında herhangi bir filmi izlemiş olmasına karşın puan vermeyenler oldukça fazla bu da yanıltıcı olabiliyor sanırım tamamını izleyen arkadaşlar izledim derken puan vermeye de biraz zaman ayırabilirler Smile

Yukinohana

Üye
İletiler: 1293
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 20:11
« fjallraven » demiş ki:
« Yukinohana » demiş ki:
Şu sıralar yeni yapımlar birbiri ardına çıkıyor ve hepsine birden yetişmek zor oluyor, dolayısıyla dizi/film kartı olmayan veya mevcut kartında fazlaca bilgi eksiği olan birçok proje mevcut. Bunlara tek kişinin yetişmesi mümkün değil tabii, dolayısıyla altyazı düzenleme grubuna, moderatörlere veya editörlere de dizi kaydı açma/düzenleme yetkisi verilse, belki hem adminin işi kolaylaşır, hem de eksik kapanır. Mümkün müdür böyle bir şey, yoksa saçmaladım mı? Smile

o konuda yardımcı olabileceğiniz noktalar var, size nasıl yapılacağına dair bir tablo gösteririm bir ara...
zaten bazı girdileri benim için toparlarsanız iş çok kolaylaşır...

Tabii, bizim de yapabileceğimiz şeyler varsa her zaman, seve seve Smile

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
HoCKLoCK

Üye
İletiler: 157
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 21:24
Ben de bişey önermek istiyorum. Film-dizi özetleri, yani kadronun altında, resimlerin üstünde olan olay. İzlemeye karar vermeden film hakkında bir fikrimiz olsun istiyoruz. Bu özetler çok işe yarıyor bu yüzden. Ama yöneticiler heryere yetişemiyor bu yüzden birçok filmde yok bu özetler.

Önerim şu ki; bu özetleri biz, yani üyeler de girebilelim ve admin tarafından onaylanıp yahut düzenlenip siteye konulsun. İlgilenilmesi dileğiyle. Smile

Tyran de Padoue

Üye
İletiler: 228
İletiTarih: 01 Haziran 2011, 01:25
Dileklerimi yerine getirebileceğinizi sanmıyorum. oleyo Ondan, herhangi birini belirtmeyeceğim.

En son Tyran de Padoue tarafından 09 Haziran 2011, 17:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.

adebisi

Üye
İletiler: 3693
İletiTarih: 01 Haziran 2011, 04:06
Bütün spoiler ları okumak durumunda olan admin(ler) ne yapsın hehey

Bu işin raporlamayla ya da sonradan yapılacak herhangi bir müdahaleyle çözüleceğini sanmıyorum. Azalır ama bitmez. Çünkü yorumu raporlayan, spoiler'ı çoktan yemiş olacak. Daha bilinçli kullanmayı öğrenmemiz lazım.

Bir fikir:

<YORUM YAZMADAN ÖNCE LÜTFEN OKUYUNUZ!> kısmına bu spoiler-lar ile ilgili uyarı yazılabilir. Ama daha dikkat çekici olması açısından kırmızı renkte ve daha büyük punto ile ve mümkünse yazım alanının üstünde olmalı.

Bu arada Ana sayfa - üst bant da yeni film-ler- görüyorum. Bi' anda çehresi değişti Sarangni'nin. Emeği geçenlerin ellerine sağlık clap2

alixqarmedo

Üye
İletiler: 175
İletiTarih: 05 Haziran 2011, 20:11
Benim şikayetimde dizi ve film uploadlarında fileserve ve megauploadı kullanamamam siteler yasaklı her türlü dns yi kulllandım hepsi ünlü dnsler hiçbir şekilde açılmıyarın en azından hotfile upload etseler adminlerimiz çok iyi olacak bu konuda çok dertliyim :S

valek

Üye
İletiler: 692
İletiTarih: 05 Haziran 2011, 20:46
fileserve yasaklıydı ama yasak kalkdı rahat rahat indirebilirsiniz ...

Benim şikayetim siteyle ilgili neredeyse haftada bir düşüyor site girilmiyor , ya çalısılan firma dandik yada kullanılan server yetmiyor upgrade edilmesi lazım ...

Neo80

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 3861
İletiTarih: 05 Haziran 2011, 20:53
« alixqarmedo » demiş ki:
Benim şikayetimde dizi ve film uploadlarında fileserve ve megauploadı kullanamamam siteler yasaklı her türlü dns yi kulllandım hepsi ünlü dnsler hiçbir şekilde açılmıyarın en azından hotfile upload etseler adminlerimiz çok iyi olacak bu konuda çok dertliyim :S

Google DNS ile tüm siteler açılıyor. 8.8.4.4 ve 8.8.8.8

bunları kullanıyorum iki siteyide açabiliyorum.

PdLiza

Üye
İletiler: 187
İletiTarih: 09 Haziran 2011, 14:12
« Yukinohana » demiş ki:
Şu sıralar yeni yapımlar birbiri ardına çıkıyor ve hepsine birden yetişmek zor oluyor, dolayısıyla dizi/film kartı olmayan veya mevcut kartında fazlaca bilgi eksiği olan birçok proje mevcut. Bunlara tek kişinin yetişmesi mümkün değil tabii, dolayısıyla altyazı düzenleme grubuna, moderatörlere veya editörlere de dizi kaydı açma/düzenleme yetkisi verilse, belki hem adminin işi kolaylaşır, hem de eksik kapanır. Mümkün müdür böyle bir şey, yoksa saçmaladım mı? Smile

Çoğu arkadaşın fikrine katılıyorum lakin en önemli hususun bu olduğunu düşünen bir üyeyim...
Bu yüzden Yukinohana'nın mesajını alıntı yaparak dizi kartlarında ki eksikliklerin giderilmesine dikkati çekmek istiyorum müsadenizle oleyo
Arz ederim oleyo

Big Bang || CNBlue whistling

Ahıskalı

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 496
İletiTarih: 09 Haziran 2011, 17:17
« King Geunchogo » demiş ki:
Şu puan sistemini de belirtiyim bende yazık izlemeden bir çok diziye 1 puan veren insanlar görüyorum sitede amaç ne bilmiyorum ama yazık cidden onca emeğe karşılık böyle puanlar vermeleri üzücü cidden site bunun önüne geçmeli bence.

Onun aksinden de rahatsızım ben aslında. Seyrettiği her filme 10 veren de var fazlasıyla. Artık "Ben seyretmeye değer bulduysam tabiî ki 10 puanı hak etmiştir." mi demek istiyorlar, nedir anlamadım ki?

Bu arada, puanlar ile ilgili birçok görüş dile getirilmiş. Şahsım adına (da) bâzılarının müdâfaayı mûcip olduğunu düşündüğümden bir iki söz sarf edeceğim müsâadenizle.

Doğrusu bendeniz Sarangni'ye, katkı sağlamaktan ziyâde, sömürmek maksadıyla üye olmuştum. (Kişisel algılamayın lütfen. Bu bünye aynı maksatla şimdiye kadar 200'den fazla sayfaya üye olmuştur.) Utandım Zâten üyelik târihim ile ilk ileti girdiğim (ki ondan sonra da 4 ay zarfında sâdece 1 mesaj göndermişim) zamâna bakılarak da pekâlâ anlaşılabilir bu. Üye olmadan önce de alt yazı için ara sıra başvurduğum bir kaynaktı. Zamanla kimi özellikleriyle beni cezbetti ki bunların başında "İzleme Listem" geliyordu. Her ne kadar bilgisayarımda bu tür bir kayıt tutuyor olsam da her filmi ve adı hatırlamam mümkün değildi. "İzleme Listem"i fark ettikten sonra ne vakit film seyretsem hemen gelip burada "İzledim" butonuna basıyordum.

Bugün "İzleme Listem" ve puan verdiğim filmlerin sayısı arasındaki epeyce farkın sebebi de, yine katkı sağlamak yerine, Sarangni'nin sunduğu imkânları bencilce kullanmaktan ileri gelmektedir. Sonraları verilen puanların benim için de önem arz etmeye başlaması ve ayrıca, alelâde, hatta belki de hiç seyretmeden verilen puanlar sebebiyle bu sorumluluğu -benim de- paylaşmam gerektiğine kanaat getirdim ve mümkün mertebe her seyrettiğim filme, fikrimi ortaya koyan notu vermeye çalıştım. Maalesef bugün o filmlere tekrar göz atmadan puan vermem mümkün değil. Elbette hepsi hakkında az çok kanaat sâhibiyim, ama ne kadar takıntılı olduğumu bir bilseniz... Misal, bugüne kadar Sarangni'de paylaştığım tüm bağlantılar alıntıdır ve bir, haydi bilemediniz iki sefer dışında hepsini bizzat indirip denemişimdir. Öyle ki sunumda sürüm bilgisi yer alsa ve aynı sürüme âit alt yazı mevcut olsa dahi îtimat edemiyorum. İllâ gözlerimle görmem gerekiyor.

Neyse efendim, sözü daha fazla uzatmayayım. Bu vesîleyle evvelâ başlangıçta sergilediğim bencilce tutum için özrümü beyân eder, sonra da Sarangni'nin âdeta "Getir, getir, ne olursa olsun yine getir. İster özgün, ister alıntı, ister çalıntı olsun yine getir." nevinden beni paylaşmaya, katkı sağlamaya, kaynaşmaya dâvet eden, hatta bir nebze mecbur kılan düstûru için de şükranlarımı sunarım. (Oh be, bitti! Bitti, değil mi? Bitmiş, bitmiş.)

cRosKy

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1273
İletiTarih: 11 Haziran 2011, 11:02
Kendini yeterince kanıtlamış, rütbe almış çevirmenlerin yolladığı altyazılar anında sitede görünse çok makbule geçer diye düşünüyorum.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
proxy1

Üye
İletiler: 226
 İletiTarih: 16 Haziran 2011, 12:19
- duyurusu yapılan dizi veya filmlerin linklerine kolayca ulaşmanın yolu nedir?
- asiatorent sitesi dışında hangi siteleri tavsiye edersiniz?
- dizinin/filmin sayfasına konulacak bir butonla o filmin/dizinin bulunduğu torent sitelerini listeleyen bir sayfa açılması(mesela torrentz sitesi açılsa) iyi olmaz mı?

zynbm

Yeni Üye
İletiler: 6
İletiTarih: 04 Temmuz 2011, 10:23
önceden izlemeye değer kısmındaki başlıklara tıklanıp konunun içine girilebiliyodu ama şimdi bu değiştirilmiş ve ben konuyu bulmakta zorlanıyorum:( kolay bi yolu varmı, bilen bi söylesin lütfen ph34r

Ahıskalı

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 496
İletiTarih: 06 Temmuz 2011, 09:19
Henüz vizyona girmemiş filmlere oy verilmesinin engellenmesi mümkün mü acaba? Haydi seyrettikleri ya da seyretmedikleri her filme 10 vermelerini de bir yere kadar anlarım da 30 Kasım 2011'de vizyona girmesi planlanan bir filme neden oy verir ki insan? thinking

Düzeltme: Hancinema'ya filan baktım da şu an için, en erken aralık ayı olmak üzere, ucu açık görünüyor hatta.

pi

Üye
İletiler: 2488
İletiTarih: 06 Temmuz 2011, 11:18
Ona zaten engel olunmamış mıydı öyle hatırlıyorum ben sanki thinking

Hadi oyuncusuna konusuna afişine cartına curtuna vurulup basıyorlar 10u diyelim (ki zaten verilen 10lara da artık güvenemez olduk ) ama o izledim butonuna nasıl basıyorlar ben anlamadım, daha vizyona girmemiş filmi diziyi nasıl izliyorlar bizede öğretsinler de bizde izleyelim şahsen ben çok isterim herkesten önce izlemeyi oleyo oleyo

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
hiraru

Üye
İletiler: 477
İletiTarih: 24 Temmuz 2011, 14:45
Burası yeri mi tam olarak bilemiyorum ama ayrı bir konu açmak istemedim.

Benim bir şikayetim olacak. Obstetrics & Gynecology Doctors gibi pek duyulmayan, pek izlenmeyen bir dizi çeviriyorum. Tıbbi bir dizi olduğu için çoğu insana sıkıcı gelebilir belki. Ama 1 verilecek kadar sıkıcı olduğunu sanmıyorum. Hele hele 3 tane ayrı hesap açıp 3 tane 1 verileceğini hiç sanmıyorum.

Adı duyulan ya da çok konuşulan bir dizi olsa diyeceğim ki sürekli çeviri listesinde görüp gıcık oldular. Öyle bir şey de yok. Gayet yavaş çeviriyorum. Yani o dizinin izlemeyen birinin aklına gelmesi için baya çaba sarf etmesi gerekecek.

http://www.sarangni.info/mov/9001541/obstetrics-and-gynecology-doctors.html

KRAL_BJK1903 [1] beşiktaş_sevgimizdir [1] sergen1903 [1]

Bu kişilerin verdiği oylar silinebilir mi? Aynı kişiler olduğunda hemfikirizdir sanırım. Emek harcadığım bir dizinin böyle kirli zihinlerce değerlendirilmesini istemiyorum.

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 15 sayfa) [Bu başlıkta 293 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, 4, ..., 13, 14, 15 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız