Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Dilek ve Şikayet Kutusu!

Bölüm Yetkilileri: Moderator, Hades
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 15 sayfa) [Bu başlıkta 293 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15 Sonraki »
Yazar Mesaj
chakalster

Yeni Üye
İletiler: 4
 yönetici arkadaşlara
İletiTarih: 17 Nisan 2011, 22:43
Öncelikle böyle güzel bir site için teşekkür ederiz..

ilk olarak sitenin portal sayfasının güncel olmasının biz kullanıcılar için daha verimli olacağını düşünüyorum.. aradan kaç ay geçti anasayfada "İzlemeye değer" bölümünde "My Love Toram (2005)" önerilmekte..
hadi bir hafta olur iki hafta olur ama 3-4 ay boyunca hep aynı film önerilmezki..

Uygulama çok güzel bir uygulama.. sayesinde gözümüzden kaçmış filmleri ön plana alabilirsiniz ama güncel olması gerekir Smile en fazla 2-3 haftada bir değiştirilmesi daha iyi olacaktır..

birde portal sayfasında sol menüde "Film Listesi" var. oraya tıklayarak tüm filmler içerisinden uygun filtrelemeler yapılarak kendimize uygun dizi ve filmleri kolayca bulabiliriz.. Filtreleme seçenekleri arasında "Rayting" var ancak o da İMDB puanını baz alıyor. Bildiğiniz üzere her dizi ve filmde İMDB puanı yok. bu yüzden Sıralama seçeneklerinin içerisinde Sarangni Puanına görede sıralama yapabilirsek çok güzel olacaktır.. belki bunun için bazı ek kodlamalar eklenmesi gerekebilir scripte ancak yaparsanız daha iyi olacağı kanaatindeyim..

Herşey için Çok teşekkürler.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
babyopeia

Üye
İletiler: 209
İletiTarih: 17 Nisan 2011, 23:58
güzel fikir.... clap2 clap2 clap2

chakalster

Yeni Üye
İletiler: 4
İletiTarih: 24 Nisan 2011, 22:07
whistling fikir güzel ama uygulaması zor mu acaba ??

mirage

Üye
İletiler: 374
İletiTarih: 29 Mayıs 2011, 00:45
Bir öneri de benden gelebilir mi?

Çok uzun zamandır yazacağım hep unutuyorum.
Nihayet izlemeye değer kısmı değişti. Uğraşıp emek verenlerin emeğine sağlık.
Ama eliniz değmişken bir de izlemeye değer kısmının üstünde sürekli dönen film afişlerine el atsanız.
Aylardır hep aynı posterler var. Neden değişmiyor bir türlü anlamıyorum.
Hatırladığım en son Secret Garden dizisinde değiştiğiydi. Yani dizinin kasım ayında başladığını düşünürsek 6 aydan fazla olmuş.
Şu aralar bir sürü çok güzel yapım çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.
Maşallah Korelilerde güzel yapımın sürüsüne bereket.
Yani sözün kısası sarangni sayfasını açtığımda artık o bölümde daha güncel şeyler görmek istiyorum.
Acaba çok mu şey istiyorum?
tekrar teşekkürler Smile

ashram

Üye
İletiler: 1449
İletiTarih: 29 Mayıs 2011, 02:43
Başlığı sabitledim.Bu vesileyle sarangni üyeleri eleştiri ve önerilerini bu başlık altında dile getirebilir...
Hayırlı uğurlu olsun... clap2

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiler: 4447
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 15:35
« mirage » demiş ki:
Bir öneri de benden gelebilir mi?

Çok uzun zamandır yazacağım hep unutuyorum.
Nihayet izlemeye değer kısmı değişti. Uğraşıp emek verenlerin emeğine sağlık.
Ama eliniz değmişken bir de izlemeye değer kısmının üstünde sürekli dönen film afişlerine el atsanız.
Aylardır hep aynı posterler var. Neden değişmiyor bir türlü anlamıyorum.
Hatırladığım en son Secret Garden dizisinde değiştiğiydi. Yani dizinin kasım ayında başladığını düşünürsek 6 aydan fazla olmuş.
Şu aralar bir sürü çok güzel yapım çıktı ve çıkmaya da devam ediyor.
Maşallah Korelilerde güzel yapımın sürüsüne bereket.
Yani sözün kısası sarangni sayfasını açtığımda artık o bölümde daha güncel şeyler görmek istiyorum.
Acaba çok mu şey istiyorum?
tekrar teşekkürler Smile

çok şey istemiyorsunuz elbette Smile

o halde, şöyle bir önerim var (özellikle, çekikgözler ve çevirmenler başta olmak üzere herkese):
"izlemeye değer" bölümü için, şu an "midnight fm" filminde olduğu gibi, yaklaşık aynı ya da daha çok satır sayısında bir kısa özet (spoyler içermeyecek ve filmi değerlendirmeyecek, daha çok reklan tarzında) metin yazarak (ve bir de resim olursa işim kolaylaşır) öm ile bana yollayabilirler... o bölüm için illaki yeni vizyon film olması şart değil, eski film önerileri de alabilirim...
ayrıca üst "tanıtım" kısmı için de öneri alabilirim, oradakiler vizyon olsa daha uygun olacak... "tanıtım" önerilerinde tek satırlık bir "teaser" de ekleyebilirsiniz, hem çok hafiften tanıtacak hem de hınzırlık edecek olanlar en makbuldür...
misal, Hello Ghost benzeri gibi... "O öteki tarafa gitmek ister, nasibine gitmeden görmek düşer..."

siz önerilerinizi, metin ve görsel ekleyerek yapın, gerisini bana bırakın wave

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 16:30
« King Geunchogo » demiş ki:
Kore Dizisie yollayabilirmiyiz ? Yoksa Sadece Filmlermi Eklenicek ?

hepsi olur Smile
illa Kore diye sınırlamayın, Çin, Japon, Tayvan, vesaire...
film olarak ta kısıtlamayın, dizi ve anime de olabilir...

önemli olan, tanıtım metninin düzgün bir dille ifade edilmesi...
misal, "... kıran kırana bir kovalamaca" olur... "...çok heyecanlı bir kovalamacaymış" olmaz hehey

uygunsa hiç ellemeden, yolladığınız gibi metni eklerim, ama gerek görürsem metne ekleme ya da çıkarma yapabilirim...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
mirage

Üye
İletiler: 374
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 16:42
İşte budur Smile Çok teşekkürler flowers

rhineceros

Üye
İletiler: 102
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 17:37
Bu arada halihazırda olan tanıtıma eleştiri yapabiliyor muyuz hehey
Mesela şu anda anasayfadaki Midnight Fm filminin tanıtımında "Ünlü bir radyo spikeri ve onun işindeki en son günü." ifadesi son günü olması lazım

Edit: Yazının devamında da sorun varmış, bu kadarlık bir düzeltme kurtarmayabilir.

Yukinohana

Üye
İletiler: 1293
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 19:21
Şu sıralar yeni yapımlar birbiri ardına çıkıyor ve hepsine birden yetişmek zor oluyor, dolayısıyla dizi/film kartı olmayan veya mevcut kartında fazlaca bilgi eksiği olan birçok proje mevcut. Bunlara tek kişinin yetişmesi mümkün değil tabii, dolayısıyla altyazı düzenleme grubuna, moderatörlere veya editörlere de dizi kaydı açma/düzenleme yetkisi verilse, belki hem adminin işi kolaylaşır, hem de eksik kapanır. Mümkün müdür böyle bir şey, yoksa saçmaladım mı? Smile

cRosKy

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1273
İletiTarih: 30 Mayıs 2011, 19:47
« Yukinohana » demiş ki:
Şu sıralar yeni yapımlar birbiri ardına çıkıyor ve hepsine birden yetişmek zor oluyor, dolayısıyla dizi/film kartı olmayan veya mevcut kartında fazlaca bilgi eksiği olan birçok proje mevcut. Bunlara tek kişinin yetişmesi mümkün değil tabii, dolayısıyla altyazı düzenleme grubuna, moderatörlere veya editörlere de dizi kaydı açma/düzenleme yetkisi verilse, belki hem adminin işi kolaylaşır, hem de eksik kapanır. Mümkün müdür böyle bir şey, yoksa saçmaladım mı? Smile

Ben de böyle düşünüyorum. Özellikle onay grubu genişlerse fena olmaz.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mavi Tuna

Üye
İletiler: 4387
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 00:18
Ben de üyelerden şikayetçiyim ve isteklerim var ya hu. oleyo

Dizi ve film izleyen sayısı sitemizde çok olmasına rağmen bakıyorum ki ne filmler ne de diziler konusunda pek yazan yok. Diziler nispeten filmlere göre daha iyi ama oradaki sıkıntıda çeviri başlığı altında dizi hakkında konuşulması. TV-Drama bölümünde bunlar konuşulsa daha iyi olur.

Özellikle filmler konusunda daha çok yazan çizen birilerinin olması en büyük temennim.

Sitenin gelişmesi ve daha geniş kapsamlı olmasını hepimiz istiyoruz ama bu birkaç yönetici ve katkıda bulunan birkaç kişinin yapacakları ile belli bir yere kadar oluyor. Çeviri yapanlar, filmlere sunum yapanlar, film ile ilgili yorum yazanlar boş zamanlarını bu işlere ayırarak yapıyor. Maalesef zaman zaman gelen mesajlar ve yazılan iletileri okuyorum arkadaşlar bizi robot felan sanıyorlar diye düşünmeden geçemiyorum. oleyo Uzakdoğu anlamında daha kapsamlı bir yer olmanın yoluda biraz gönüllük esasına dayanıyor buda taşın altına elimizi koymaktan geçiyor.

Rayearth

Üye
İletiler: 993
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 00:43
Bende kendimden şikayetciyim, dizi upload yapmaktan indirdiğim dizileri izleyemiyorum. dolayısıyla çevirmenleri güzel çevirilerinden dolayı teşekkür edemiyorum...

Bir konu daha var dizi izleyen arkadaşlar bir kaç kelam yorum yaparsa en azından diğer arkadaşlara dizi hakkında emsal teşkil etmiş olurlar...

Sonuçta biz jedilerde kısıtlı sayıdayız...

EunChae

Üye
İletiler: 1169
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 00:58
Mavi Tuna haklısın. Film yorumları benim içinde çok önemlidir. Etkin kullanılmadığından olsa gerek bende es geçiyordum bu mevzuyu ama bundan sonra yazmaya özen göstereceğim inş. Bende bi şikayetimi bildireyim bari..Filmler için izleme listesine alıpta oy vermeyenleri görüyorum. Sonuçta izlenmiş, oy vererek insanların fikir edinmelerinde yardımcı olunabilir. Ha belki yarısına kadar izleyip ekleyenler vardır onu bilemem ama yinede yazmak istedim.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 01:01
« Yukinohana » demiş ki:

o konuda yardımcı olabileceğiniz noktalar var, size nasıl yapılacağına dair bir tablo gösteririm bir ara...
zaten bazı girdileri benim için toparlarsanız iş çok kolaylaşır...

Mavi Tuna

Üye
İletiler: 4387
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 01:02
@EunChae

Dediğin nokta benimde dikkatimi çekiyor. Filmi izleyen sayısı bir hayli fazla ama bakıyorum oy veren sayısı az. Keşke daha fazla oy verilse böylece ortaya daha gerçekçi sonuçlar çıkar.

Janoomma

Admin
Admin
İletiler: 1734
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 01:19
Benim de bir şikayetim var ph34r
Madem filme yorum yapılıyor, mümkünse "Çok ağladım, sonu çok üzücüydü!" , "Filmde böyle böyle oldu da ben tahammül edemedim..." şeklinde değil de daha münasip yorumlar yapılsa ya da o tip yorumlar hiç onaylanmasa seviniriz. Kendi adıma söyleyeyim, okuyunca filmi izlemekten vazgeçiyorum vallahi. İzlemeyi düşünen diğer arkadaşlar için de pek hoş olmuyordur tahminimce.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
babyopeia

Üye
İletiler: 209
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 01:50
« Janoomma » demiş ki:
Benim de bir şikayetim var ph34r
Madem filme yorum yapılıyor, mümkünse "Çok ağladım, sonu çok üzücüydü!" , "Filmde böyle böyle oldu da ben tahammül edemedim..." şeklinde değil de daha münasip yorumlar yapılsa ya da o tip yorumlar hiç onaylanmasa seviniriz. Kendi adıma söyleyeyim, okuyunca filmi izlemekten vazgeçiyorum vallahi. İzlemeyi düşünen diğer arkadaşlar için de pek hoş olmuyordur tahminimce.
bence de tam tersi, bana bir fikir veriyor dizi hakkında benim daha çok hoşuma gidiyor.... tabi herkesin düşüncesi farklı saygı duymak lazım....Smile

Neo80

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 3861
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 02:45
« Rayearth » demiş ki:
Bende kendimden şikayetciyim, dizi upload yapmaktan indirdiğim dizileri izleyemiyorum. dolayısıyla çevirmenleri güzel çevirilerinden dolayı teşekkür edemiyorum...

Bir konu daha var dizi izleyen arkadaşlar bir kaç kelam yorum yaparsa en azından diğer arkadaşlara dizi hakkında emsal teşkil etmiş olurlar...

Sonuçta biz jedilerde kısıtlı sayıdayız...

Ben o yüzden her bölüm için tek tek dizi paylaşımı yapmama kararı aldım. Çok vakit alıyor linklerini bulması. Toplu olarak linklerini vereceğim bundan böyle. Ben torrent kullanıyorum genelde. İndirdiğim dizi varsa ve linkleri aldığım sitelerde yeni bölüm megaupload linki yoksa kendi hesabımdan upload ediyordum çoğu zaman. Megaupload'ın güzel bir özelliği de daha önce o dosya upload edilmişse sen dosyayı yüklemeye başladığında 3-4 sn içinde link hazır oluyor. Dosyayı daha önce yükleyen birinden senin hesabına kopyalıyor. Sen genelde dosya ismini değiştirdiğin için megaupload'da bu özelliği kullanamazsın sanırım. Olduğu gibi atarsan vakit kaybı da olmaz.

« Mavi Tuna » demiş ki:
@EunChae

Dediğin nokta benimde dikkatimi çekiyor. Filmi izleyen sayısı bir hayli fazla ama bakıyorum oy veren sayısı az. Keşke daha fazla oy verilse böylece ortaya daha gerçekçi sonuçlar çıkar.

Bazı arkadaşlar çevirdiği dizi ve filmlere düşük oy verildiğini görünce bozuluyorlarmış Smile O yüzden oy vermeye korkuyordur bazı kişiler de oleyo Şaka bir yana çok fazla film izleme listesinde olanlar var ama oy kısmına bakıyorum oyları yok.

sarah

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 436
İletiTarih: 31 Mayıs 2011, 03:19
Benim dileğim filmlerle ilgili.Çeviri duyurusu yapılırken hangi sürüme göre olduğuda belirtilse Smile

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 15 sayfa) [Bu başlıkta 293 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız