Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Avistaz Hakkında Detaylar

Bölüm Yetkilileri: Moderator, Hades
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Deat H Note.

Yeni Üye
İletiler: 11
 Avistaz / Ratio / Bonus Puan
İletiTarih: 30 Eylül 2017, 22:04

Merhaba Arkadaşlar,
Bu yazımda güncel olarak sizlere Avistaz üyeliğinizde Ratio ve Bonus Puan hakkında bilgilendirmelerde bulunacağım. Şu an kullandığım hesap 2.30 Ratio'da. 10 tane torent dosyası indirdim ve bu hale gelmeden önce ki Ratio'm 0,50 falandı sanırım yada 0,050 tam hatırlamıyorum.

Öncelikle Ratio için yapılması gereken tek şey:

-İndirme sayısı fazla ve boyutu yüksek bir torent indirin. Örn; Goblin.

-İndirdikten sonra ise dosyanızı Torrent programınızdan silmeyin çünkü, site kendisine seed çekiyor(yada vb. farklı bir işlem) sistemsel olarak şu şekilde dillendirilebilir:

-Site torent dosyalarını indiren her birey, bir başka bireyin indirmesinin hızlı gerçekleşmesi için kendisinden 'Seed hızı' vermektedir(upload işlemi).
Sizin Torrent programınızdan o dosyaya(torent dosyasına) 'kendi' internetinizden hız feda ederek, indirmeyi yapan diğer bireyin daha hızlı indirmesine yardımcı oluyorsunuz.

(Kendi kendini besleyen bir 'Upload-Dawnload' sistemi. )
Böylece Ratio puanınız artıyor.

Ratio Puanınız ne kadar artarsa Bonus Puanınız da artışa geçiyor.
Bonus Puanınız 2.000'e ulaştığında davetiye hakkınız geliyor.

-Unutulmaması Gerekenler:

-İndirdiğiniz torrent dosyaları, programınızda kaldığı müddetçe puanınız artacaktır.
-Diyelim indirmeleri yaptınız fakat puanınız yavaş artıyor... Bunun için 'İndirme sayısı ve boyutu yüksek ' torrent indirin.
-İndirme yaptınız ve puanınız bir anda 0.50 puan geriye düştü.
Bunu yaşadığınızda tereddüte kapılmayın. İndirdiğiniz torrent dosyası yüksek olduğu için sizi ufak bir adım geriletti. Bununla beraber torrent programınızda olan dosya sayısını +1 arttırdı. Bu size +Ratio Puanı olarak geri gelecektir.
-Torrent dosyanızdan, indirdiğiniz torrent dosyasını kaldırırsanız size puan vermez hatta geriletir.
-Avistaz Normal Üyelik Puanı 2.0'dır.

Eski hesaba sahip yada yeni hesaplar şu anda haftada 1 bölüm indirme sınırıyla yaşayıp gidiyorlardır Smile Bunun için Torrent boyutu minimum 25-30GB olan dosyaları indirin ve hayatın tadını çıkarın. gözlüklü

D.N.: Burada Ratio'nuzu arttıracak güncel Torrent Dosyalarının linklerini atacağım. Faydalı olur umarım. Herkese iyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim. clap2

https://www.youtube.com/watch?v=48hWGEbBVjw

[
Yukarda belirtilen görselin tanıtım örneğidir.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Hades

Sarangni
Sarangni
İletiler: 8563
İletiTarih: 30 Eylül 2017, 22:24
Ellerinize sağlık. flowers Bilmeyen arkadaşlar için iyi bir başlık olacak gerçekten. clap2
Tabii bunlar içinde ben de varım. sırıtma

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Deat H Note.

Yeni Üye
İletiTarih: 30 Eylül 2017, 22:39
Umarım yarar:) Farklı sorunlar varsa onlarda da yardımcı olmaya çalışırım. Konu başlığında belirtmeleri yeterli olacaktır.

Ayriyetten buradaki çevirmen arkadaşlardan video isteği olursa erişim sağlamaları için indirip farklı bir yere yüklerim. sırıtma

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Deat H Note.

Yeni Üye
İletiTarih: 12 Ekim 2017, 17:47
1 Haftalık upload sonucu:

[img]https://prnt.sc/gwkf86[/img]

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız