Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Asia Torrents Davetiye Dağıtımı

Bölüm Yetkilileri: Moderator, Hades
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 45 sayfa) [Bu başlıkta 893 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45 Sonraki »
Yazar Mesaj
si-murg

Admin
Admin
İletiler: 2156
 Yeni Adı ile Avistaz
İletiTarih: 04 Eylül 2010, 21:29
Elimde 10 adet www.asiatorrents.com davetiyesi var. Bilindiği üzere adı geçen site Uzakdoğu menşeyli film ve diziler için kaynaklık yapan ve bu sahada akla ilk gelen sitelerden biri. Zaman zaman üyelikleri açılsa da uzun süredir üyelik sistemi kapalı. Elimdeki birikmiş davetiyleri dağıtarak kaliteli ve oldukça hızlı bu siteden yararlanmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak arzusundayım. Davetiye isteyenlerin ÖM yoluyla bir mail adresi vermeleri yeterlidir. Aşağıda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta hakkında da bir bilgilendirme göreceksiniz. Üyeliğinizin kalıcı olması için bunlara dikkat ederseniz faydasını göreceğinizi düşünüyorum.

Dikkat Edilecek Birkaç Husus

Torrent sisteminde en dikkat edeceğiniz nokta ratio değerinizdir. Bu değer paylaşım miktarınıza göre belirlenir ve 1'in altında olması tehlikelidir. Siteden atılmanıza yol açabilir. Bunun için üyeliğinizin ilk birkaç haftasında özellikle popüler filmlerde paylaşımda bulunmaya çalışıp bu değeri tutturmaya gayret edin. Sonrası kolay. Nasıl mı?

www.asiatorrents.com sitesinde uygulanan bir bonus sistemi var. Bunu ratio değerinin yanında göreceksiniz. Bonus mantığı bilgisayarınızın ve dolayısıyla kullandığınız torent yazılımının ne kadar süre açık kaldığıyla alakalı olarak size puan veriyor. Sadece altyazı dosyalarını paylaşarak bile günde ortalama 40-50 bonus puanı kazanmak mümkün. Bu da 20 günde 1000 bonusa ulaşıyor. 1000 bonusu uploada çevirdiğinizde ise ortaya 25 GB'lık bir paylaşım çıkıyor. Bu 25 GB'lık paylaşım da size ratio değerini 5 puan yukarı çekmek olarak geri dönüyor. Mesela, son çevirme işlemini yapmadan önce ratio değerim 1.47 iken 25 GB'lık (yani 1000 bonus puanı ile) katkı ile bu değer 1.52 oldu. Smile Belirttiğim gibi torrent yazılımınızda sadece küçük boyutlu altyazı dosyalarını paylaşsanız bile (bilgisayarınızın açık olduğu süre önemli burda tabii ki) gerekli bonusu alır, bunu da rationuza yansıtırsınız. Peki, neden altyazı dosyalarını tutuyorsunuz derseniz onun da basit bir mantığı var. Altyazı dosyalarının boyutu küçük olduğu gibi öyle çok fazla çekeni de yok. Hem çekeni çok olsa bile genellikle birkaç saniye içinde çekip bitiriyor. Zaten belirttiğim gibi önemli olan torrent yazılımının açık kaldığı süre ve mutlaka listede bir şeylerin olması. Hoş, siz film ve dizileri de paylaşımda tutsanız muhtemelen sizden çok çeken olmayacaktır; çünkü Uzakdoğu camiasında internet hızları çok yüksek olduğu için size pek iş düşmez.

En son si-murg tarafından 22 Kasım 2015, 07:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 defa değiştirildi.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
SPAWN-TheUndead

Üye
İletiler: 788
İletiTarih: 04 Eylül 2010, 22:02
Asiatorrent olmazsa olmaz. sırıtma Bende puanı biriktiriyorum şu an 930 puanım var az kaldı 1000'e. ^^ Davetiye nasıl kazanıyorsun bunu bilmiyordum.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
si-murg

Admin
Admin
İletiTarih: 04 Eylül 2010, 22:06
Vallahi bana ha bire veriyorlar. En son üç tane kalmıştı, geçenlerde 7 tane birden verdiler. Az önce birini gönderdim, kaldı dokuz.

INVITATIONS: 9

SPAWN-TheUndead

Üye
İletiler: 788
İletiTarih: 04 Eylül 2010, 22:52
Davetiye hakkı verdiklerini özel mesajdan mı bildiriyorlar. Yoksa özel bir yeri mi var. Hani gelmişse farketmemişimdir.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
RoshaN

Üye
İletiler: 124
İletiTarih: 04 Eylül 2010, 23:02
2 dakika önce davetiyesiz normal yoldan üye oldum. Yani şuan üyelik alımı açık isteyen alabilir.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
RoshaN

Üye
İletiler: 124
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 00:12
Dikkat edilecek hususları güzel açıklamışın si-murg eline sağlık.
Benim 2 hesap vardı bu ratio sayesinde kapanmıştı.
Artık daha dikkatli olurum.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
SirEvo

Üye
İletiler: 307
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 00:47
"1000 bonusu uploada çevirdiğinizde ise ortaya 25 GB'lık bir paylaşım çıkıyor. Bu 25 GB'lık paylaşım da size ratio değerini 5 puan yukarı çekmek olarak geri dönüyor."

Ufak bir düzeltme yapayım. Çok da mühim olmayan bir detay aslında ama düzeltmezsem olmaz. 5 puan yukarı çekiyor demişsin abi. Ama o senin upload-download değerlerine göre değişir. Mesela 1.00 ratio değerine sahipsindir. Ama sadece 700mb download 700mb upload yapmışsındır. Eğer böyle bir durumdayken 25gb upload alırsan 25.7gb upload, 700mb download olacaktır. Durum böyle olunca ratio otomatikman 36.71 civarında bir şeye gelecektir. Ama 200gb download 200gb upload değerlerine sahipken 25gb upload satın alırsan ratio değerin 1.125 gibi bir şey olacaktır.

Hani 1000 bonus karşılığında 25gb upload alan olur da "niye benimki 5 puan artmadı yahu" diyen olursa diye açıklayayım istedim.

Bu arada Avistaz uzakdoğu filmleri için cenettir. Böyle bir paylaşım yapıp, üstüne bir de sitede tutunma yolunu öğretmen çok iyi. Teşekkürler, ellerine sağlık diyorum. flowers

si-murg

Admin
Admin
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 11:28
Uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler SirEvo. Ben o noktayı ıskalamışım, senin izahınla bir yanlış anlaşılmanın önüne geçilmiş oldu. flowers

Tukyu

Üye
İletiler: 844
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 17:42
Çoğu Doğu Asya filmi linki bu sitede ama üyeliğim yoktu kullanmak için.
Üyelik için uyarıları dikkate almak lazım.
si-murg, çok teşekkür ederim.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
selsi

Altyazı Onay
Altyazı Onay
İletiler: 1789
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 17:56
Bende bu ayrıntıları bilmediğimden üyeliğimi kaybettim. Öğrendiğimiz iyi oldu gerçi benim 2-3 kere okumama gerekecek sanırım. hehey

Misaki

Üye
İletiler: 755
İletiTarih: 05 Eylül 2010, 18:59
Si-murg davetiye için çok teşekkür ederim. flowers
Bir kez daha üyeliğimi kaybetmeyi göze almayacağım.
Daha dikkatli olacağım artık Smile

Glamour

valek

Üye
İletiler: 691
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 12:56
bende aylardır asia torrets üyesiydim ama pk bişi indirmiyordum dolayısıylada bu husuları bilmiyordum geçen gün gaza geldim bi kaç film indirdim haliylede ratiom düşdü ve şimdi ne upload ne download edebiliyorum ..işin kötü yanı dosyalar aynı yerlerinde duruyor ama torrent listesinden sildigim için reseed de yapamıyorum .. bir şekilde reseed yapmammın yolu varmı ? ..

eğer reseed yapamayacaksam ,bana davetiye gönderebilecek bir arkadaş olursa çok sevinirim ..

Tukyu

Üye
İletiler: 844
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 14:04
Reseed yapılamıyor bldiğim kadarıyla.
Davetiye için "si-murg" nickli arkadaşa özel mesaj atabilirsiniz.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
berre

Üye
İletiler: 2022
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 14:21
« valek » demiş ki:
işin kötü yanı dosyalar aynı yerlerinde duruyor ama torrent listesinden sildigim için reseed de yapamıyorum .. bir şekilde reseed yapmammın yolu varmı ? ..

Aynı dosyaların linklerine tekrar indiriyormuş gibi tıklayın asiatorrents'den. Listeye girdiğinde, dosya yerinde duruyorsa direkt upload'a başlayacaktır.

Neo80

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 3857
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 14:49
« berre » demiş ki:
« valek » demiş ki:
işin kötü yanı dosyalar aynı yerlerinde duruyor ama torrent listesinden sildigim için reseed de yapamıyorum .. bir şekilde reseed yapmammın yolu varmı ? ..

Aynı dosyaların linklerine tekrar indiriyormuş gibi tıklayın asiatorrents'den. Listeye girdiğinde, dosya yerinde duruyorsa direkt upload'a başlayacaktır.

Dosyanın indiği yerde yoksa veya adını değiştirdiysen klasörün ismini aynı şekilde eski haline getirerek upload edebilirsin. Ancak 0.65 ratio altına düştüysen upload'da yapamıyor olabilirsin. Bende de davetiye var istersen yollayabilirim. Özel mesajla mail adresini atarsan yollarım.

Not: Davetiyeyi atacağım mail şu an avistazda kullandığın olmasın. Ceza alırız yoksa ikimizde

valek

Üye
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 15:30
dosyalar aynı yerde duruyorda listeden sildigim için gene listeye koyamaıyorum indirdiğim torrenti tekrar indirmeme izin vermiyor . böyle bir durumda nasıl tekrar o yeşil torrent şeyini listeye ekleyebiliyoruz bir yolu varmı ?

..hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..Neo80 davetiye için şimdiden çok sağol hemen mailımı yolluyorum Smile

si-murg

Admin
Admin
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 15:48
« Neo80 » demiş ki:

Not: Davetiyeyi atacağım mail şu an avistazda kullandığın olmasın. Ceza alırız yoksa ikimizde

Bu hususu bilmediğim için şimdi nur topu gibi iki adet uyarı çubuğum var en kırmızısından. Davetiye isteyen arkadaşlar eğer daha önce bir şekilde AvistaZ'dan atıldıysalar mail adresi gönderirken sıfır kilometre bir mail verseler iyi olacak. Yoksa durup dururken iyilik yapalım derken kendi kendimize başımıza çorap örmüş olacağız.

valek

Üye
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 16:02
downloada devam edebilmek için ne kadar indirdiysem o kadar upload mı etmeliyim ?

Neo80

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiTarih: 09 Eylül 2010, 16:50
« si-murg » demiş ki:
« Neo80 » demiş ki:

Bu hususu bilmediğim için şimdi nur topu gibi iki adet uyarı çubuğum var en kırmızısından. Davetiye isteyen arkadaşlar eğer daha önce bir şekilde AvistaZ'dan atıldıysalar mail adresi gönderirken sıfır kilometre bir mail verseler iyi olacak. Yoksa durup dururken iyilik yapalım derken kendi kendimize başımıza çorap örmüş olacağız.

Bende tesadüfen dün MaviTuna'yı avistazda gördüm yanında uyarı işareti vardı. Ondan öğrendim bu durumu Smile

valek torrent dosyası duruyorsa programla açdıkdan sonra başlattığında taraması lazım. Tarama bittikden sonra ortalanıyor diyecek ve uploada başlayacaktır. Ancak senin ratio düşükse uploada da başlamaz dediğim gibi.

Davetiyeni yolladım bu arada. Güle güle kullan Smile Ratio değerini korumak için mesela herhangi bir filmin altyazısını uploada açık bırakabilirsin. Saat başına bonus kazanıyorsun. Bunu da MaviTuna'dan öğrendim Çok az upload bile yapmış olsan açık kaldığı sürece bonus arttıkca ratio değerin yükselecek. Bonus 100 ü gördüğünde çevirmen gerekiyor onu. 100 bonus 1 gb upload demek.

Son bir not: Her ihtimale karşı davetiye yolladığınız arkadaşlar ip adresini değiştirip öyle kayıt olsunlar.

Neo80

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiTarih: 10 Eylül 2010, 08:48
valek yazdıklarımı okumadın galiba? Boşu boşuna iyilik yapalım derken bizde ceza aldık şimdi. Sad

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 45 sayfa) [Bu başlıkta 893 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız