Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Duyurular
Sarangninin Yeni Yüzüne Hoşgeldiniz...

Bölüm Yetkilileri: Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 20 sayfa) [Bu başlıkta 395 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20 Sonraki »

Yeni Sarangniyi Nasıl Buldunuz?
Kötü olmuş sevmedim
2%
 2%  [ 5 ]
Eski hali daha güzeldi.
7%
 7%  [ 16 ]
Bu mudur yani!
1%
 1%  [ 3 ]
Eski hali nasıldıki ben yeniyim.
13%
 13%  [ 30 ]
Demek gizli gizli işler karıştırıyodunuz ha!
9%
 9%  [ 20 ]
Güzel olmuş...
46%
 46%  [ 102 ]
Süper olmuş, tam benim istediğim gibi.
20%
 20%  [ 44 ]
Toplam Oylar : 220

Yazar Mesaj
sermiyan

Sarangni
Sarangni
İletiler: 3333
 İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 12:57
Alıcınızın ayarlarıyla oynamayın doğru yerdesiniz.

Herkese iyi günler;
Daha önce alışkın olmadığınız yepyeni bir sarangniye hoşgeldiniz.Uzun zamandan beridir hayal edilen ve üzerinde çalışılan projenin görünen yüzündesiniz.Artık sarangni daha işlevsel, daha güvenli ve daha keyifli...

Sarangninin yeni yüzünden bahsetmeden önce kısaca geçmişimize bakmayı hikayeyi bir kez daha gözden geçirmeyi uygun görüyorum.

2007 yılının başlarında apansız ortaya atılan bir fikirdi sarangni fjallraven abimizle yaptığımız msn sohbetlerinde...Her ikimizinde farklı tarafları, bakış açıları, hayatları ve yetenekleri olmasına rağmen yaşamın bir duygusunda hep kesişiyorduk Güney Kore sineması...Bizi kavuran bu ateş ve içimizde dolanan bu sevgi bir şeyler yapmamız için sürüklüyordu sanki bizi.Daha çok insanın yüreğinde hissetmesi için bu sevgiyi, daha çok insanın farkında olması için bu güzelliklerden...Paylaşmak, çoğalmak çoğaltmak istiyorduk.Daha çok Güney Kore filmi çevrilecekti belkide bu sebeple, daha çok anlatacaklardı insanlar izledikleri filmleri...

Şeçim yaklaşırken mantar gibi kurulan partiler gibi belkide hiç farketilmeden kaybolup gidecekti sarangni.İnternet gibi koca bir okyanusta bir İskenderiye Feneri olmasa bile iskeledeki ışık adar faydamız olacak mıydı nazlı nazlı salınan teknelere...Yola çıkarken hep küçük umutlarımız vardı.Kendi halimizde çalıp söyleyebileceğimiz bir rakı sofrası gibi, bir kaç davetsiz misafirle şenlenecek bir fasıl muhabbeti arkasına sığındığımız.

Fakat olaylar bizim umduğumuz gibi olmadı.Umduğumuzdan daha çok ilgi gördü ve sevildi, yavaşça büymeye başladı.Keyifli çeviriler ve anlatılara şahit olduk, mutlandık.

Yaşamın her yerinde olduğu gibi büyüdükçe teknik sorunlarımız ve ihtiyaçlarımızda artı.İki oda bir salon yeterken yeni çocuğu olmuş bir aile gibi yeni bir yere taşınma hissine kapıldık.

Varolan eski sistemimizden bahsedecek olursak eğer İngilizce CMS dedikleri Türkçe İçerik Yönetim Sistemi (İYS) anlamına gelen sistemlerden en işlevseli olan Joomla altyapısı üzerine Smf forum entegre etmek suretiyle yolumuza devam ediyorduk.Fakat bu sistem bizim için hem güvenlik açıklarıyla dolu bir sistemdi hemde üyelik işlemlerinde çok fazla sorunlara yol açıyordu.Çok fazla büyümeden bu sistemi bırakmamız ve kendimize yeni bir yol bulmamız kaçınılmazdı, yoksa bir süre sonra sarangni ya bulunduğu yükü taşıyamıyacak yada hacker veya lamerler tarafından kolayca saldırıya maruz kalcaktı.Böyle birşeyin yaşanmasını istemezdik.

Varolan eski sistemden daha iyisini yapabilmek için yeteneklerim olmadığını dürüstçe itiraf etmeliyim.Kendi hayalimi yapabilecek yeteneklere sahip değilken benim hayalimi kendi hayali yapabilecek, Güney Kore Sinemasına gönül vermiş, web yazılım alanında herkesin saygı duyduğu yetenekleri olan birini bulmalıydım.

Bu şeye benziyor biraz, diyelimki hayalinizdeki insanı tarif ediyorsunuz.Sayarsınız futursuzca; sarışın olsun, zeki olsun, parası çok olsun güzel olsun vs. yahut bayanlar için; yakışıklı olsun, zengin olsun, güçlü olsun vs diye aklınızdaki bütün özellikleri sıralarsınzı ama bunları sıralarken bilirsinizki aslında öyle birisi yok sadece bir hayal bu özelliklerden bi kaçı bile olsa razı olacaksınız.İşte ben aklımdaki bütün özellikleri üzerinde barındıran birini buldum.bozUNtu inanılmaz birisi, onunla tanışıyor olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum.Bütün yeteneklerine rağmen, mütiş bir alçak gönüllülüğe sahip harika bir Güney Kore Sineması severi...Ona çok şey borçluyuz, borçlu olmaya devam edeceğiz...

Şimdi gelelim en önemli kısıma sarangninin yeni yüzü bizlere neler sunuyor bu süreçte neler değişiyor neler kalıyor.Öncelikle değişen o kadar çok şey varki bu değişime uyum sağlayana kadar hepimiz bir acemilik yaşayacağız.O yüzden bu değişimi, yavaş sindirerek ve emin adımlarla tamalamak istiyoruz.

Öncelikle neler değişmedi ondan bahsedeyim.Aslında başlarken 4 şeyin değişmiyeceğini öngörüyorduk ama malesef 3 şey değişmedi.Değişmeyen birinci şey üyelerimiz.Üyelerimiz aynen korunuyor.Yalnız üye isimleriyle giriş yapabilmeleri için Şifremi Unuttum seçeneğini kullanarak kendilerine yeni bir şifre almaları gerekiyor.Çünkü eski kullandığımız smf forum sisteminin şifreleme tekniği ile şuan kullandığımız phpbb2 forumunun şifreleme tekniği farklı olduğu için şifrelere taşıyamıyoruz.Fakat şifremi unuttum seçeneğini kullanarak kendinize yeniden aynı şifreyi yahut bakşka bir şifre alarak sorunsuz olarak yolunuza devam edebilirsiniz.İkinci değişmeyen şey foruma daha önce gönderdiğiniz mesajlar onlarda aynen korunmuş durumda.Yalnız forum içerisinde kullanılan bazı tagların artık işlevsizleşme veya değişmesinden dolayı mesajlardaki görünümler değişmiş olabilir.Onlar zamanla düzenlenecektir.
Değişmeyen üçüncü şey varoluş amacımız.Biz sarangni oarak Güney Kore ağırlıklı bir Uzakdoğu Sinema sitesiyiz ve bu varoluş amacımız aynen korunacaktır.
Değişmesini istemediğimiz ama değiştirmek zorunda kaldığımız önemli şey ise alan adımız malesef.Aslında bunun neden böyle olduğunun hikayesini birazdan anlatacağım fakat önceden www.sarangni.org olan alan adımız en azından kısa bir süre için www.sarangni.info olmak zorunda kaldı.

Peki neden alan adımız aynı omadı.Aynı olması için çok uğraştım ama malesef daha önce alan adımızın ve web alanımız için beraber çalıştığımız ve sürekli sorunlar yüzünden usandğımız www.mjserver.net şirketi bizim alan adımızı bize vermemek için bize olmadık sorunlar çıkardı sarangni.org alan adımızı hala almaya çalışıyoruz ve aldığımız zaman o alan adını kullanmaya devam edeceğiz fakat www.mjserver.net şirketinden bir an önce kurtulmak için böyle bir yolu seçmek zorunda kaldık.Burdan bir kez daha takıntıkları tutum için kendilerini kınıyorum.

Evett

Hanımlar Beyler gelelim yeniliklerimize aslında sizler gezdikçe ve yeni yüzümüze alıştıkça yeniliklerimizi farkedeceksiniz.Daha detaylı bilgilendirme her yenilik için zaman içerisinde Yardım bölümünde sizlere anlatılacaktır.

Temel olarak bir kaç şeyden bahsetmek isterim.Öncelikle forum ve Ansayfa aynı platformda çalışıyor bu çok temelde istediğimiz en öneli özelliklerden biriydi.Yani forum ayrı bir yerde, Portal ayrı bir yerde değil artık.

Gelelim en bariz özelliğimize Ansayfadanda görebileceğiniz üzre artık sarangni üzerine rahatlıkla üyeler rahatlıkla altyazı yükleyebilecekler.Altyazı indirebilecekler.Uzakdoğu Sineması dişında hiçbir ülke sinemasının altyazısını yüklemek kesinlikle yasaktır.Nasıl altyazı yükleyebileceğinizi daha sonra detaylı anlatacağım.fakat sizlerinde çok yapancı olmadığı bir sistem olduğu için pek yabancılık çekeceğinizi düşünmüyorum.

Bir diğer önemli özellik başımzın tacı çevirmenler Anasayfadan Çeviri duyurusu yapabilir.Bu çevirilerinin yüzde oalrak ne kadar ilerlediğni diğer üyelerin görmesini sağlayabilir.

Bir başka aklıma gelen özellik artık sitemizde imdb tag olmayacak onun yerine daha güzel bişeyimiz var sarangni tag.Sarangni içerisindeki bütün filmlerin forumda rahatlıkla kullanılabilmesi için imdb tag benzeri bir özel tag sistemi geliştirildi.Nasıl kullanıldığını daha sonra anlatacağım ama neden imdb tag değilde sarangni tag diyecek olursanız.İmdb üzerindeki çoğu Güney Kore filmlerinin ya afişleri yok yada kendileri yok bu durum sarangni için sorun teşkil ediyor.Oyna Amerikan sineması için böyle bir işlem söz konusu değil.Bir diğer benzer özellikte sarangniprofil sarangni tag gibi sprofil özelliğide sarangni bünyesindeki bütün oyuncuların bilgilerini gerekli görüldüğünde forumda gösterilmesini sağlar.

Temel olarak spoiler, alıntı, code, emule taglarımızda büyük değişimler geçirmiştir.

Kısaca aklıma gelen en temel özelikler bunlar fakat sizler dolaştıkça yepyeni başka özelliklerde göreceksinizdir.Hep beraber sarangninin yeni yüzünü keşfedeceğiz ve öğreneceğiz.

Bütün bu değişim süreci devam etmektedir.Sorunlarınızı Bildiri ve Yardım Bölmüne iletiniz.

Sarangninin yepyeni bir yüze kavuşmasını sağlayan, bozUNtu'ya, en başından beridir hep beraber olduğumzu fjallraven ve aybikeye, bize Güney Kore ve Uzakdoğu sineması sevgisiniz aşılayan DivxPlanet ailesine, sinema dünyasındaki en öenmli yükü omuzlarında taşıyan Çevirmenlerimzie, bizlerle beraber her gün burda Uzakdoğu sinemasının keyfini ve heyecanını yaşayan üyelerimize ve en önemlisi hem maddi hem maevi bu süreçte hiçbir desteğini benden esirgemeyen sevgili eşim Gülay'a (rosmai) yani hepinize teşekkürü borç bilirim.

Teşekkürler
sermiyan

En son sermiyan tarafından 07 Ekim 2008, 22:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
winter_sonata

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 342
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 14:04
Çuk ha ham ni da!

Kutlarım çok emek vermişsiniz,iyi ki varsınız clap2

sarangni sayesinde çok sevdiğim dizi ve filmlerin paylaşımına çok daha kolay ulaşabildim.ama var olanla yetinmeyip daha iyisine ulaşmak için gösterdiğiniz çabayı ayrıca takdir ediyorum.eminim tüm sarangni dostaları benim gibi hissediyordur.sermiyan üstadımz başta olmak üzere yeniliklere katkısı olan tüm arkadaşların ellerine ,yüreklerine sağlık,çok teşekkürler flowers komap ta

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Gorath

Üye
İletiler: 497
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 14:24
Süper olmuş. :shock:

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
courtes

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 48
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 14:57
Güzel olmuştur umarım, alışması biraz zaman alacak.
Emeğinize sağlık.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
deLaBambi

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 4
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 15:10
Güzel olmuş, güzel.
Sade ve de hoş.

Night_Assassin

Çırak Çevirmen
Çırak Çevirmen
İletiler: 12
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 15:28
Çok güzel olmuş. Uğraşanların ellerine sağlık.

003. Kozure Ôkami: Kowokashi udekashi tsukamatsuru (1972)
004. Kozure Ôkami: Jigoku e ikuzo! Daigoro (1974)

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
poisongirl

Üye
İletiler: 83
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 15:28
Emeklerinize saglik. Anasayfa gercekten guzel olmus. Aradigimiz seyleri artik cok rahat bulabiliyoruz.
Forum sayfasi da guzel tabiki ama nebilm eski hali daha sicakti sanki...forum basliklarindaki resimler olsun sayfa rengi olsun... mavi biraz soguk hissettirmis (sakin yanlis anlasilmasin dediklerim ben yeni seylere cabuk alisamam da biras).
Amma velakin dedigim gibi eskisini dusunmessek cok guzel basarili bir calisma olmus emeklerinize saglik efendim. (smily ler azalmis mi ne respect smily si yok muydu ?:roll: )

flowers

Saygilar.

sanikosan

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1632
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 16:44
clap2 clap2 clap2

tebrik ederim, değişikliğin bu şekilde olacağını düşünmemiştim. hala şoktayım açıkçası

ellerinize sağlık flowers

zhao wei delisi

Üye
İletiler: 165
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 16:52
güzel olmuş ama eski halide iyiydi buna alışmak biraz zaman alacak ama emeğinize sağlık

Hitokiri_Johndoesai

Üye
İletiler: 337
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 17:00
Öncelikle ben de herkes gibi yönetimi bu kararından dolayı kutlarım. Site böyle çok daha aydınlık ve ferah görünüyor. Yalnız, yeni aldığım 19" Widescreen monitörde (Samsung 932NW - Maşallah de...) forum sayfası ekranın ortasında kalıyor; bir nevi 4:3 düz ekran içeriğinin dımdızlak ortada kalması sorunsalı. Planet'te böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Bendeniz de Fjallraven'dan yoğun destek alacağımı düşündüğümden dolayı siteyi WideScreen (Geniş ekran) moduna uyumlu hale getirmenizi rica ediyorum; İnşallah zor bir şey istemiyorumdur.

Ek: Yeni gönderdiğim mesajı değiştirip onaylamak için "Gönder" tuşuna tıkladığımda "Bu kadar kısa süre içinde ardarda mesaj göndermezsiniz" gibisinden bir uyarı mesajı çıkıyor. Oysa ben yeni mesaj göndermiyorum; sadece az önce gönderdiğimi editliyorum.

zapotka

Üye
İletiler: 106
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 17:09
Hayırlı olsun, umarım beklenen performans sağlanır. Yeni olduğu için değişik gelmesi doğal bellirli bir alışkanlık süresinden sonra eskiyle kıyaslamak daha doğru olabilir. Elinize sağlık...

voiceshadow

Üye
İletiler: 316
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 17:45
Sanırım ben bu haline hiç alışamayacağım . Daha önceden de söylediğim gibi eski forumun tasarımı çok güzeldi gerçekten.Neyse Gerçekten çok uğraşmışsız herşey için teşekkürler.

berre

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 2022
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 19:17
Sanki o eski samimi siteyi kaybetmiş gibi hissettim kendimi. Çok alıştığımdan olsa gerek heralde. Ama madem güvenlik için diyorsunuz. Buna da alışırız. Yeni sarangnimiz hayırlı uğurlu olsun o zaman Smile

Tema rengi farklı renklere uyarlanabilecek tarzda ayarlanabilir mi acep? Bu maviyi oldum olası sevememişimdir.

yoruk

Üye
İletiler: 123
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 19:29
Emeği geçen herkesin eline sağlık. Ben de eski hali daha güzel diyenlerdenim ama çatının altındaki sakinler aynı olduktan sonra heryer güzel

bizimeti

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 470
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 19:48
"Alışmaya çalışmak diye bir şey yok, alışmak zorundayım." demiş Yalın
Eski haline alıştığımdan olsa gerek,yeni hali çok sade geldi. Ama yeni özelliklerini keşfettikçe ve biraz daha zaman geçirdikçe alışacağız. Emeği geçenlere teşşekkür ederiz. Sırf bize sorunsuz bir site ulaştırmak için uğraşıyorsunuz flowers
Not: Başlığın en altında 2 tane "Cevap Yaz" görünüyor.

sanikosan

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1632
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 20:31
bir de, daha önceden olan "en son cevaplanan konular" belirtilecek mi? rahat oluyordu da

holywars

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 1482
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 21:59
Aslında önceki sarangni sayfasınada alışmak kolay olmamıştı, alışıncada şimdi az biraz özlem var tabi.. Neyse güvenlik ve diğer eksikliklerin artık daha az göze batıcağı kesin. Yeni sarangni hayırlı olsun. popcorn

Sermiyan bu arada siteye uzakdoğu filmlerinin dışında altyazı yüklemek yasak demişsin, ama ana sayfada The Dark Knight bulunoyor, ne iş yoksa ceza mı yemek istiyon sırıtma

zisxiri

Üye
İletiler: 239
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 22:14
Güzel olmuş, güzel. Ellerinize sağlık.

sermiyan

Sarangni
Sarangni
İletiler: 3333
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 22:15
« holywars » demiş ki:
Aslında önceki sarangni sayfasınada alışmak kolay olmamıştı, alışıncada şimdi az biraz özlem var tabi.. Neyse güvenlik ve diğer eksikliklerin artık daha az göze batıcağı kesin. Yeni sarangni hayırlı olsun. popcorn

Sermiyan bu arada siteye uzakdoğu filmlerinin dışında altyazı yüklemek yasak demişsin, ama ana sayfada The Dark Knight bulunoyor, ne iş yoksa ceza mı yemek istiyon sırıtma

Arkadaşlar eskisine alıştığınız için sizlere şuan garip geliyor olabilir keza bana bile çok garip geliyor ama emin olun bu halini zamanla eskisinden daha çok seveceksiiniz.Yalnız ilk bir hafta içerisinde bazı ufak tefek eksikliklerimiz olabilir sonuçta bu bir büyük dönüşüm projesi her şeyi en kısa sürede halletmeye çalışıyoruz özellikle bozUNtu'ya bir kez daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum.Harika işler çıkarıyor.Akıl alır gibi değil.

Anasayfadaki o filmler test amaçlıdır bi süre sonra silenecekler elbetteki bi süre sarangni test yayını olarak devam edecek bu süre içerisinde aksaklıklar yaşayabilirsiniz ama zamanla sarangniye yakışan keyifte ve işlevsellikte bir yaşam alanı olacak.

Bizim istediğimiz sadece uzakdoğu filmlerin çevrilmesi, izlenmesi ve alatılması bunun keyfini hep beraber yaşayalım.

Alışmak sevmekten daha zor geliyor diye Cengiz Kurtoğluna bağlayayım hadiseyi. Smile

holywars

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 1482
İletiTarih: 23 Ağustos 2008, 22:18
Tam olarak kavrayana dek, deneme test alanında epey vakit geçireceğiz gibi

Bu arada bozUNtu'yada teşekkürlerimizi sunarız, acaba kendisi burada destek nickini kullanan kişimidir. friends

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 20 sayfa) [Bu başlıkta 395 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Duyurular
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız