Forum Ana Sayfa » Altyazı » Çevirmenler
Film ve Dizi Çevirisi Bilgi

Bölüm Yetkilileri: Altyazı Onay, Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Shiniori

Yeni Üye
İletiler: 16
 İletiTarih: 12 Haziran 2017, 19:42
Öncelikle Selamün Aleyküm. yıllardır kore ve japon filmlerini takip ederim aklımda 3 site var ve devamlı o siteleri takip ederim kolay kolay asla forumlarına yazı yazmam tek tük buraya ve diğer bir siteye yazmışımdır benim dikkatimi çeken çoğu çevirmenler dizileri çeviriyor ama film çevireleri çok az şimdi bakıyorum yıl 2015 den tut 2017 e kadar nerdeyse çoğu dizi çevrilmiş durumda ama filmlere baktığımda bunu göremiyorum merak ediyorum 40 yada 60 dakikalık diziler rahatmı çeviriyor arkadaşlarımız neden en aşşa 1.5 saatlik film çevirmiyorlar bu benim kafama çok takıldı tabiki kimseye emir baki yapamayız ama ben istiyorumki filmlere daha çok ağırlık verilsin istiyorum çünkü diziyi her yerden indirme şansın var ama filmlerin çoğunu indiremiyorsun benim imanım gevriyor bluray sürümlerini bulup indirene kadar ayda ortalama 2 ila 4 tb arası download yapıyorum ripleyip arşivime atıyorum arşiv doldugunda hdd yi söküyorum raf'a kaldırıyorum ileride sunum yapacağım için.

bu yüzden benim çevirmen arkadaşlarımdan dostlarımdan ricam filmlere biraz daha ağırlık verebilirseniz çok memnun kalırım şimdiden teşekkür ediyorum eğer yanlış bir kelime yazdımsa özür dilerim.. iyi forumlar

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
kreetos

Üye
İletiler: 50
İletiTarih: 12 Haziran 2017, 23:44
benimde dillendirmek istediğim bi konuya parmak basmışsın dostum.neden dizilere bu kadar ağırlık verildiğni bende anlamıyorum.özellikle romantik dizi ler.umarım bu durum düzelir.tabiki çeviri işi gönüllü yapılan bi iş çevirmen arkadaşlara sonsuz saygım var ama keşke film lere de aynı hassasiyet gösterilse.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Altyazı » Çevirmenler
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız